Pielęgnacja i wycinka drzew

O ile o wycince możemy powiedzieć tylko, że podejmiemy się nawet najtrudniejszych drzew, jeśli uznamy, że drzewo już nie rokuje, czy zagraża bezpieczeństwu, to o pielęgnacji możemy mówić bez końca. Posiadamy aktualną wiedzę, którą stałe poszerzamy zarówno teoretycznie na kursach, z książek czy artykułów naukowych, jak i z praktycznej pracy na drzewach. Jeśli chcesz wiedzieć jak podchodzimy do pielęgnacji kliknij w ikonkę poniżej ⬇️.

Instrumentalna diagnostyka drzew
Elasto-Inclino
Tomografia 

Kiedy stawką jest ludzkie życie, albo samo drzewo stanowi ogromną wartość zwyczajna inspekcja drzew może nie wystarczyć. Każde drzewo może mieć ukryte objawy osłabienia swej konstrukcji, takie jak uszkodzenie korzeni, wewnętrzne ubytki, czy zaburzenia statyki spowodowane osłabieniem struktury tkanek. Wtedy w grę wchodzi profesjonalny sprzęt. Tomografia pozwalająca niemalże bezinwazyjnie zajrzeć wewnątrz pnia i ocenić grubość zdrowych tkanek oraz próba obciążeniowa pozwalająca ocenić a nawet przewidzieć zdolność przeciwstawiania się badanego drzewa siłą na nie działającym. Skuteczność tych metod jest na tyle wysoka, że na jej podstawie można usunąc drzewa niebezpieczne w trybie natychmiastowym.

Pielęgnacja ogrodów

Zajmujemy się również kompleksową pielęgnacją ogrodów. Pomożemy Ci z projektem, jak i jego realizacją.
Z nami wykonasz wykonasz trawnik z gatunków traw najlepiej dostosowanych do Twoich potrzeb! Wypielęgnujemy Twoje drzewa, krzewy, jak i żywopłoty! 

Inwentaryzacje przyrodnicze

Inwentaryzacja bogactwa środowiska naturalnego, analogicznie do tej wykonywanej w punktach sprzedaży, polega na sporządzeniu spisu wszystkich elementów przyrody występujących na danej przestrzeni. Objęty działaniami teren zostaje poddawany wnikliwej weryfikacji pod kątem obecności zbiorowisk poszczególnych gatunków roślinnych czy charakterystycznych siedlisk przyrodniczych.

Zakładanie ogrodów

Posiadacie Państwo prywatny ogród i marzycie o jego niebanalnej aranżacji, która wykorzysta potencjał całej przestrzeni otaczającej dom czy siedzibę firmy? Pełnicie Państwo rolę zarządcy obiektu o charakterze samorządowym bądź publicznym, który otaczają tereny zielone?